O autorze
Krzysztof Przybył jest prezesem Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego, znanej od ponad dwudziestu lat jako organizator konkursu „Teraz Polska”, nad którym honorowy patronat sprawuje Prezydent RP. W ramach tej inicjatywy wyróżniono setki polskich firm, oferujących najlepsze produkty i usługi, które dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym wyróżniają się na rynku oraz mogą być wzorem dla innych. Cel Fundacji to promocja dobrych, polskich marek, a jednocześnie przyczynianie się do wzmacniania marki Polska w Europie i na świecie.

Kreatywność na wagę polskiej przyszłości

Róbmy swoje – śpiewał Wojciech Młynarski. No to robimy! Konsekwentnie i od lat. Po raz dziewiąty rozstrzygnięto konkurs „Teraz Polska Promocja i Rozwój”, w którym wyróżniane są najlepsze prace magisterskie poświęcone promocji, innowacyjności i konkurencyjności Polski. Niechaj nie będzie to uznane za nieskromność, a jedynie stwierdzenie faktu, jeśli dodam, że jest to jeden z najlepiej rozpoznawalnych w naszym kraju konkursów prac magisterskich. Organizatorem projektu jest Fundacja „Teraz Polska”.

Na początek liczby. W ciągu dziewięciu lat i dziewięciu edycji konkursu wpłynęło ponad sześćset prac z kilkudziesięciu publicznych i niepublicznych uczelni z całej Polski. Blisko sto z nich zostało nagrodzonych.
Każda z tych prac to wartościowy wkład w kształtowanie przyszłości Polski, w budowę Marki Polska. To gotowe recepty do wykorzystania lub pomysły, nad którymi eksperci i decydenci muszą się pochylić. Jestem pewien, że o wielu laureatach za kilka lat będzie głośno. Mają bowiem ogromny potencjał, energię i optymizm, by działać na rzecz innowacyjności i nowoczesności. Oni nie mają polskich kompleksów, nie uważają naszego kraju za „brzydką pannę na wydaniu”. Doskonale wiedzą, jakie są nasze atuty i jak należy je wykorzystać.
Młodzi absolwenci – uczestnicy konkursu zdają sobie sprawę, że innowacyjność to nie tylko modne hasło. To przepustka do silnej, perspektywicznej gospodarki. To również najlepsza droga do tego, by tysiące zdolnych Polaków, które wybrały pracę poza krajem, do Polski wróciły.
W tegorocznej edycji udział wzięło 75 studentów z całej Polski, a nagrody i wyróżnienia trafiły do 13 laureatów. Nagroda główna I stopnia przypadła Katarzynie Gad (Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie) za pracę pt. Branding narodowy w nowych mediach. Spoty promocyjne Polski w Internecie jako element budowania marki narodowej. Inna absolwentka tegoż wydziału, Evgenia Prikohodko, została wyróżniona nagrodą główną III stopnia za pracę pt. Potencjał rozwoju turystyki muzycznej w Polsce na przykładzie koncepcji platformy internetowej GoForMusic. Nagroda główna II stopnia trafiła do Sandry Katarzyny Grzeszczak (Wydział Studiów Stosowanych Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy), która złożyła pracę pt. Diagnoza relacji pomiędzy interesariuszami w klastrach turystycznych. Pełna lista laureatów znajduje się na stronie Fundacji „Teraz Polska”.
Autorzy najlepszych prac otrzymali nagrody główne oraz nagrody specjalne o łącznej wartości ok. 50 000 zł. Fragmenty zwycięskich prac zostaną opublikowane w e-booku „Teraz Polska Promocja i Rozwój”. Już teraz zachęcam do lektury!
Trwa ładowanie komentarzy...