O autorze
Krzysztof Przybył jest prezesem Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego, znanej od ponad dwudziestu lat jako organizator konkursu „Teraz Polska”, nad którym honorowy patronat sprawuje Prezydent RP. W ramach tej inicjatywy wyróżniono setki polskich firm, oferujących najlepsze produkty i usługi, które dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym wyróżniają się na rynku oraz mogą być wzorem dla innych. Cel Fundacji to promocja dobrych, polskich marek, a jednocześnie przyczynianie się do wzmacniania marki Polska w Europie i na świecie.

Teraz Polska – wszyscy oceniamy najlepszych!

Co jest najważniejsze dla wiarygodności i prestiżu wszelkich rankingów i konkursów? Pompatyczna nazwa, hojni sponsorzy, politycy obecni na galach? Otóż nie – najważniejsza jest ich transparentność. Jasne zasady wyłaniania zwycięzców i możliwość zweryfikowania – zarówno przez ekspertów, jak i opinię publiczną – dokonań uczestników. Mogę z pełnym przekonaniem potwierdzić, że Konkurs „Teraz Polska” takie kryteria spełnia. Będzie się można o tym przekonać w najbliższy wtorek, podczas wystawy podmiotów, które ubiegają się w tym roku o Godło „Teraz Polska”.

Przypomnę: Konkurs „Teraz Polska” składa się z dwóch etapów. W pierwszym grono niezależnych ekspertów, reprezentujących jednostki badawcze i uczelnie, ocenia wnioski konkursowe, kierując się takimi kryteriami, jak jakość, innowacyjność oraz satysfakcja klienta. Firmy i instytucje, które otrzymają najwyższą ocenę, kwalifikują się do etapu drugiego, otrzymując tym samym nominację do Godła „Teraz Polska” i możliwość zaprezentowania się członkom Kapituły podczas corocznej wystawy. W skład Kapituły wchodzi kilkudziesięciu przedstawicieli różnych środowisk – od parlamentarzystów, poprzez ludzi nauki, kultury i dziennikarzy aż po reprezentantów przedsiębiorców. I to oni co roku w kwietniu decydują w drodze głosowania, komu ostatecznie zostanie przyznane Godło „Teraz Polska”.
Obrady Kapituły poprzedza wspomniana już wystawa – prezentacja firm, instytucji i gmin startujących w naszym konkursie. Stoiska, które co roku przygotowywane są przez nominowanych, mają dwa główne zadania. Po pierwsze: pomagają uczestnikom skutecznie walczyć o głosy członków Kapituły. Po drugie: prezentują wszystkim zainteresowanym, jaki potencjał tkwi w produktach, usługach, innowacjach i samorządach ubiegających się o Godło „Teraz Polska”. Bo nasza wystawa kierowana jest nie tylko do grona ekspertów, ale do wszystkich zainteresowanych, którzy mogą przyjść, pooglądać, popróbować, porozmawiać… Co roku na wystawie zjawia się także pokaźna reprezentacja dziennikarzy. I wierzę, że w tym roku nie będzie inaczej.
Tegoroczna prezentacja produktów, usług oraz innowacji nominowanych do Godła „Teraz Polska” odbędzie się już w najbliższy wtorek, 25 kwietnia, o godz. 15:00 na warszawskim stadionie PGE Narodowy. Wcześniej na konferencji prasowej zaprezentujemy tegorocznych nominatów. Trzymam za nich kciuki, bo wiem, że reprezentują bardzo wyrównany poziom i Kapituła będzie miała niełatwe zadanie, typując tych najlepszych z najlepszych.
Zapraszam zatem na prezentację i przy okazji składam podziękowania kierownictwu spółki PL2012 – operatorowi PGE Narodowego, gdzie kolejny już raz gościmy z naszą wystawą. I mam nadzieję, że nie ostatni!
Trwa ładowanie komentarzy...