O autorze
Krzysztof Przybył jest prezesem Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego, znanej od ponad dwudziestu lat jako organizator konkursu „Teraz Polska”, nad którym honorowy patronat sprawuje Prezydent RP. W ramach tej inicjatywy wyróżniono setki polskich firm, oferujących najlepsze produkty i usługi, które dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym wyróżniają się na rynku oraz mogą być wzorem dla innych. Cel Fundacji to promocja dobrych, polskich marek, a jednocześnie przyczynianie się do wzmacniania marki Polska w Europie i na świecie.

Poznajmy nominowanych do Godła „Teraz Polska”

Szanowni Państwo, znamy już listę podmiotów wyróżnionych Polskim Godłem Promocyjnym w tegorocznej, XXVII edycji Konkursu „Teraz Polska”. Niestety, tą wiedzą będę mógł się podzielić dopiero 29 maja w dniu uroczystej gali w warszawskim Teatrze Wielkim. Natomiast nie jest sekretem, kto uzyskał nominację. A to właśnie spośród tych nominowanych Kapituła Konkursu wybrała w miniony wtorek laureatów.

Warto zauważyć, że w tym roku po raz pierwszy w historii Konkursu odbędzie się uroczyste wręczenie nominacji, zaplanowane na 11 maja podczas katowickiego Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
Spośród wszystkich zgłoszeń Kolegium Ekspertów wyłoniło listę 33 produktów, 14 usług, 7 innowacji i 6 gmin nominowanych do Godła. Wśród nich znalazły się innowacyjne i warte szczególnej uwagi produkty takie, jak rękawica Glov do demakijażu, drukarki 3D, odzież i bielizna termoaktywna BRUBECK, a także pierwszy polski komercyjny procesor 32-bitowy, lekki robot zwiadowczy PIAP Fenix oraz nabój z pociskiem do armaty czołgu Leopard-2. Po raz pierwszy o Godło „Teraz Polska” ubiega się także teatr – nominację otrzymał Krakowski Teatr Komedia. Wszak Marka Polska jest silna nie tylko przemysłem i innowacjami, ale również kulturą.
Tak jak zapowiadałem na blogu w miniony poniedziałek, 25 kwietnia na PGE Narodowym odbyła się wystawa, podczas której nominowane firmy zaprezentowały się członkom Kapituły, ekspertom i dziennikarzom. Sądząc po liczbie pytań, na które odpowiadali przedstawiciele firm, instytucji i gmin, ekspozycja budziła naprawdę duże zainteresowanie.
Jeszcze kilka słów o tym, co tegoroczną edycję wyróżnia. Poziom – owszem, co roku coraz wyższy, co cieszy, ale… nie zaskakuje. Po prostu oferta naszych firm jest coraz bardziej wszechstronna, coraz lepsza i naprawdę konkurencyjna. Dzisiaj doprawdy wstyd jest mieć jakiekolwiek kompleksy, porównując rodzime firmy z zagranicznymi. Natomiast XXVII edycja jest wyjątkowa z powodu rekordowej liczby zgłoszonych przedsięwzięć innowacyjnych. Naprawdę mocno trzymałem kciuki, by wszystkie te ciekawe projekty zyskały uznanie w oczach Kapituły, bowiem bez wątpienia wszystkie na to zasługiwały. Czy to trzymanie kciuków przyniosło korzystny efekt? Przekonają się Państwo za niecały miesiąc.
Długa, licząca setki pozycji lista dotychczasowych laureatów Konkursu „Teraz Polska” wyłonionych przez ostatnie 25 lat, 29 maja powiększy się o nazwy kolejnych firm, gmin, instytucji. Im dłuższa będzie, tym lepiej – dla polskiej gospodarki i dla Marki Polska. Jej siła jest bowiem pochodną siły polskich marek, pieczołowicie budowanej przez naszych ludzi sukcesu.
Trwa ładowanie komentarzy...