O autorze
Krzysztof Przybył jest prezesem Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego, znanej od ponad dwudziestu lat jako organizator konkursu „Teraz Polska”, nad którym honorowy patronat sprawuje Prezydent RP. W ramach tej inicjatywy wyróżniono setki polskich firm, oferujących najlepsze produkty i usługi, które dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym wyróżniają się na rynku oraz mogą być wzorem dla innych. Cel Fundacji to promocja dobrych, polskich marek, a jednocześnie przyczynianie się do wzmacniania marki Polska w Europie i na świecie.

Wielkie święto polskiego sukcesu

Wbrew pozorom nie chodzi o sport, chociaż w najbliższych dniach pierwszeństwo, co zrozumiałe, mają emocje sportowe. Niezależnie od mundialu, jak co roku mamy przyjemność celebrować święto polskiego sukcesu i jakości polskich marek. Już za kilka godzin w warszawskim Teatrze Wielkim ruszy Gala „Teraz Polska”. Listę laureatów, wyłonionych w kwietniu przez Kapitułę, nareszcie można upublicznić, co zapowiadam z wielką przyjemnością.

Na stronie internetowej Fundacji „Teraz Polska” widnieje zakładka z listą laureatów wszystkich dotychczasowych edycji konkursu. Bardzo długa lista, obejmująca setki najróżniejszych firm bodaj ze wszystkich sektorów gospodarki. Wielkich przedsiębiorstw, będących liderami rynku w skali nie tylko Polski, lecz i Europy Środkowo-Wschodniej, a także małych firm rodzinnych. Można rzec bez przesady – przekrój polskiej gospodarki. Wspólny mianownik dla nagradzanych przez trzy dekady (bo tegoroczna edycja konkursu jest już XXVIII) to wysoka jakość. Akurat w tym względzie Kapituła nigdy nie szła na kompromis: wyróżniać polskie marki i promować je należy, lecz tylko takie, które odznaczają się wysoką jakością.
Z roku na rok rośnie liczba podmiotów, które już w pierwszym etapie konkursu, podczas oceny eksperckiej otrzymują maksymalną liczbę punktów. Dzieje się tak dlatego, że zgłaszanych jest coraz więcej produktów i usług naprawdę bardzo dobrych, często wyjątkowych. Przypomnę, że konkurs „Teraz Polska” należy do inicjatyw o wyjątkowo przejrzystym procesie oceny i kwalifikacji zgłoszeń. W naszym konkursie nagradzamy nie tylko najlepsze produkty i usługi, lecz również gminy. Nie trzeba przekonywać, że ich sukcesy budują wizerunek Marki Polska – nie tylko w aspekcie turystyki, ale również inwestycji i relacji z partnerami za granicą.
Pełną listę tegorocznych laureatów (24 produkty i usługi oraz dwie gminy – Ostrów Wielkopolski i Suwałki) znajdziecie Państwo na stronie Fundacji „Teraz Polska”. Nadmienię tylko, że tradycyjnie nie zabrakło i tych wielkich (w tym roku m.in. PKN Orlen, Polpharma, Mlekovita), i mniejszych (np. wydawnictwo Kurtiak i Ley z Koszalina, specjalizujące się w wydawaniu unikatowych książek artystycznych). Dodam jeszcze trzy nazwiska tegorocznych laureatów nagrody Wybitny Polak: ks. prof. Michał Heller, Jerzy Skolimowski i Kamil Stoch.
Tym, którzy wybierają się na Galę, życzę wielu emocji, udanej zabawy i masy pozytywnej energii. Jeśli widzi się, jak poważne sukcesy odnoszą polskie marki, trudno nie być optymistą!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...